Wdrażanie nowej ustawy na UW – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Szanowni Państwo,

1 października weszła w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W jej wyniku uczelnie mają rok na uchwalenie nowych statutów.

Kształt Statutu UW zostanie wypracowany w toku wewnętrznych konsultacji, które rozpoczęły się już w ubiegłym roku akademickim. Wiadomości o ich przebiegu publikowane są w zakładce na stronie głównej uczelni: https://www.uw.edu.pl/uw-a-nowa-ustawa. Znajdują się tam informacje na temat spotkań otwartych dla społeczności akademickiej, pracy powołanych przez rektora think tanków, a także na temat prac toczących się w Senacie UW.

Bardzo zależy nam, aby każdy członek naszej społeczności akademickiej mógł zapoznać się z tymi materiałami i na bieżąco śledzić proces wypracowywania nowego Statutu UW.