Studencie! Czy jesteś ubezpieczony?! Lepiej sprawdź to!

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez NFZ o zasadach potwierdzania ubezpieczenia zdrowotnego – ULOTKA_EWUS_DLA_STUDENTOW.pdf

Niestety jest coraz więcej studentów, którym system NFZ nie potwierdza faktu ubezpieczenia i do których NFZ wysyła faktury za wykonane usługi z powodu braku tego ubezpieczenia. W przypadku usług internistycznych problem nie jest dużej wagi finansowej, ale w przypadku ewentualnej konieczności usług dorażnych lub szpitalnych te kwoty mogą być naprawdę duże.

Sam problem braku ubezpieczenia według przysyłanej przez NFZ comiesięcznej weryfikacji dotyczy ogromnej i coraz większej grupy studentów. W ulotce są informacje odnośnie możliwych przyczyn utraty ubezpieczenia oraz sposobów jak to sprawdzać.