Program mobilności studentów i doktorantów MOST

Szanowni Państwo,

w imieniu Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej, prowadzącej na zlecenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich Program MOST, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zainteresowanie studentów i doktorantów Państwa uczelni naszą ofertę.

31 października rozpocznie się rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2015/2016. Zostanie ona zakończona z dniem 30 listopada i serdecznie Państwa prosimy, aby w tym czasie pomogli nam Państwo w promocji Programu.

W jubileuszowym – 15 roku istnienia – Programu MOST, przygotowaliśmy dla studentów I i II stopnia, także studiów inżynierskich oraz doktorantów, szeroką ofertę kierunków i uczelni. Do uniwersytetów fundacyjnych dołączyły uczelnie stowarzyszone, tj.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Obrony Narodowej, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Instytut Matematyczny PAN w Warszawie, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, Wojskowa Akademia Techniczna. Łącznie w Programie zrzeszonych jest 29 uczelni, a w ofercie znajduje się ponad 400 kierunków i specjalności na studiach licencjackich oraz uzupełniających magisterskich. Ze względu na liczne ośrodki prowadzące te kierunki, to ponad 1000 ofert na studiach I i II stopnia oraz niemal 200 na studiach doktoranckich.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej www.most.amu.edu.pl, a na każdej uczelni pomocni zainteresowanym studentom są nasi koordynatorzy.

Licząc na Państwa przychylność wobec naszej prośby, dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas.

Joanna Kałużna, Paulina Kaźmierczak

Biuro UKA