Instytut Polityki Społecznej WNPiSM UW
Logo IPS Logo WNPiSM

,,Open Source – Open Mind”.

Studenci będą zwalczać fake-newsy. Dołącz do nich!

Prawda czy fałsz? To pytanie zadawane coraz częściej przez internautów na całym świecie. W dobie powszechnego manipulowania informacją i rosnącego fenomenu ,,fake news” konieczne jest przeciwdziałanie dezinformacji. Dlatego właśnie powstał projekt ,,Open Source – Open Mind”. Jego organizacją zajmują się studenci Uniwersytetu Warszawskiego, chcący wesprzeć zarówno twórców, jak i odbiorców treści.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. W ich trakcie uczestnicy nauczą się rozpoznawania ,,fake-news” oraz przeciwdziałaniu ich skutkom.

W dniu 25 marca ruszyła rekrutacja na profesjonalne warsztaty zamknięte, które poprowadzą eksperci z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń . Wziąć udział mogą młodzi twórcy treści i społecznicy, którzy oddziałują na swoje otoczenie. Warsztaty będą silnym bodźcem dla ich dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Podsumowaniem projektu będzie ogólnodostępny poradnik, w którym zawarte zostaną najważniejsze informacje i wnioski z projektu “Open Source – Open Mind”. W jego tworzeniu mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy. Poradnik zostanie opublikowany w Internecie na zasadach ogólnodostępności.

By nie przegapić żadnego wydarzenia obserwuj stronę organizatorów – Koło Spraw Zagranicznych ISM UW [link/hiperłącze=https://www.facebook.com/KoloSprawZagranicznych/] na Facebooku.

***

Projekt „Open Source – Open Mind” działa w programie „UW: Inicjatywy dla otoczenia”, który jest
realizowany na Uniwersytecie Warszawskich w ramach programu Santander Universidades, realizowanym w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

Informacje dodatkowe

Jak do tej pory w ramach Projektu odbyły się:

• zamknięte seminarium na temat dezinforamcji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej z ekspertem Woodrow Wilson International Center for Scholars’ Kennan Institute – Niną Jankowicz.
[LINK-opis wydarzenia] http://www.pl.ism.uw.edu.pl/seminarium-niny-jankowicz-russian-disinformation-in-central-and-eastern-europe

• spotkanie otwarte na temat cyberbezpieczeństwa państwa.Gościem specjalnym był Płk dr hab. inż. Piotr Dela.
[LINK – opis wydarzenia] http://www.pl.ism.uw.edu.pl/open-source-open-mind-strategia-2-0-bezpieczenstwo-cybernetyczne-i-informacyjne-rp/

OSOM Concept NOTE

 

 

 

Kontakt

ul. Nowy Świat 67,
00-927 Warszawa
tel./fax +48 22 826 66 52
ips@uw.edu.pl
Więcej +

Social