Nowe wykłady do wyboru – Międzynarodowe i porównawcze prawo zrównoważonego rozwoju (w ochronie środowiska) – prof. dr hab. Kazimierz Równy.

Wykładowcą tego nowatorskiego przedmiotu jest prof. nauk prawnych dr hab. Kazimierz Równy – specjalizujący się w prawie międzynarodowym, a w minionym ćwierćwieczu badający głównie problematykę zrównoważonego rozwoju (ZR); b. prodziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Vice-Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i współtwórca oraz Vice-Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych tegoż Wydziału; profesor w 2 uniwersytetach nigeryjskich (jako ekspert UNESCO w Obafemi Awolowo University w Ile-Ife oraz University of Jos, gdzie był także Dziekanem Wydziału Prawa). Odbył staż naukowy (m.in. na przygotowanie rozprawy doktorskiej) w Centre Européen Universitaire de Nancy (Francja) a także staż przedhabilitacyjny w Harvard University Law School, gdzie wygłosił kilka wykładów. Miał również w 2 turach okazjonalne wykłady w University of Washington w Seattle (gdzie jednocześnie badał amerykańskie prawo ochrony środowiska. Ostatnio w roku akademickim 2013/14 w Columbia University School of Law w Nowym Jorku wygłosił wykład dla Studenckiego Stowarzyszenia Prawa Ochrony Środowiska oraz badał wdrażanie ZR w USA.