Nabór tekstów do Zeszytów Naukowych ZZS IPS

Informujemy, że trwa nabór tekstów do trzeciego numeru Zeszytów Naukowych Zakładu Zabezpieczenia Społecznego IPS UW Zabezpieczenie Społeczne. Teoria, Prawo, Praktyka.

Wiodącym tematem badawczym numeru będzie szeroko pojęta problematyka migracyjna.

Tradycyjnie zachęcamy również do przesyłania tekstów z innych dziedzin polityki społecznej. Termin przesyłania tekstów to 28 czerwca 2015 r.

Propozycje tekstów prosimy przesyłać na adres zeszytynaukowezzs@gmail.com
Informacja dla Autorów: w pliku informacje-dla-autorow.pdf

e-mail: zeszytynaukowezzs@gmail.com
www: http://www.ips.uw.edu.pl/zeszyty
Strona www wydawnictwa (możliwość zakupu on-line): http://elipsa.pl/

Zeszyty Naukowe Zakładu Zabezpieczenia Społecznego IPS UW Zabezpieczenie Społeczne. Teoria, Prawo, Praktyka powstały w 2012 r. Były inicjatywą studentów, magistrantów i doktorantów zajmujących się problematyką szeroko rozumianego zabezpieczenia społecznego, a także ludzi nauki, którzy uznali, że nadszedł czas na renesans kompleksowego podjęcia problematyki zabezpieczenia społecznego. Jest to wyraz aktywności akademickiej młodych osób, wspartych doświadczeniem uczonych starszych stażem i tytułem naukowym.

Czasopismo podzielone jest na następujące działy: Studia i problemy (zagadnienia teoretyczne, prawne i praktyczne dotyczące systemu zabezpieczenia społecznego), Sprawy Międzynarodowe (aktualne zagadnienia, którymi zajmuje się obecnie Unia Europejska, Międzynarodowa Organizacja Pracy i Rada Europy), Orzecznictwo (wyroki sądów polskich i europejskich z zakresu zabezpieczenia społecznego i ich wpływ na praktykę stosowania prawa zabezpieczenia społecznego), Miscellanea (rozmaite informacje dotyczące funkcjonowania systemu zabezpieczenia społecznego), Rozmowy z ekspertami (wywiady z wybitnymi i uznanymi polskimi i zagranicznymi ekspertami), Kronika wydarzeń (sprawozdania z debat akademickich, organizowane przez Zakład Zabezpieczenia Społecznego IPS UW oraz Studenckiego Koło Naukowe Solidaritatis).