IPS realizuje projekt w ramach Horizon 2020

Instytut Polityki Społecznej jako jeden z pierwszych instytutów naukowych będzie realizował projekt w ramach programu Horizon 2020 (The EU Framework Programme for Research and Innovation), będącego obecnie najbardziej prestiżowym konkursem na projekty naukowe realizowanymi w Unii Europejskiej!

Konsorcjum naukowe, w którego skład wchodzi Instytut Polityki Społecznej, w latach 2015-2018 będzie realizowało projekt badawczy „TransSOL – European paths to transnational solidarity at times of crisis: conditions, forms, role-models and policy responses”, o łącznej wartości blisko 2,5 mln €. W skład konsorcjum wchodzą także: Uniwersytet w Siegen (Niemcy) (koordynator projektu), Uniwersytet Genewski (Szwajcaria), Fondation Nationale des Sciences Politiques (Francja), Glasgow Caledonian University i University of Sheffield (Wielka Brytania), Panepistimio Kritis (Grecja), University of Florence (Włochy), University of Copenhagen (Dania).

Serdecznie gratulujemy Pani dr Marii Theiss, która jest kierownikiem projektu z ramienia IPS. Jej zasługi dla pozyskania tego projektu są nieocenione. Obecnie realizuje ona także projekt z 7 PR Unii Europejskiej.