Erasmus+ KA103 Komunikat SMPA 17/18 – praktyki absolwenckie

Projekt „Erasmus-Mobilność Edukacyjna” (KA103)

Zagraniczne praktyki absolwenckie (SMPA) do krajów programu

dla studentów przyszłych absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Rok akademicki 2017/2018

46 MIEJSC NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE

(Komunikat BWZ nr 19/17/SMPA/2017/2018)

1. Minimalny okres trwania praktyk – 60 dni.
  2. Stypendium będzie przyznawane tylko na okres 60 dni, a pobyt  na praktyce może zostać przedłużony maksymalnie do 09.2018 r. – bez stypendium, o ile student  posiada odpowiedni „kapitał mobilności”.
  3. W kwalifikacji mogą uczestniczyć studenci UW, którzy nie przystąpili jeszcze do obrony  i posiadają status studenta UW, a którzy praktykę odbędą w ciągu 12 miesięcy od daty obrony  i nie później niż do 30.09.2018 r.
  4. Miesięczne stypendium:
    a. 600 EURO – Austria, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy;
    b. 550 EURO – Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja;
    c. 450 EURO – Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia – była republika Jugosławii, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry.
  5. Stypendia Erasmus będą przyznawane na bieżąco po zakwalifikowaniu studenta przez wydziałową komisję kwalifikacyjną lub wydziałowego koordynatora ds. mobilności, według kolejności rejestracji w poczcie przychodzącej Biura Współpracy z Zagranicą 4 dokumentów:
    a. zgłoszenie kandydatury studenta;
    b. porozumienie o programie praktyki (Learning Agreement for Traineeships – część Before the Mobility).
    c. oświadczenie dot. poprzednich wyjazdów realizowanych w ramach programu LLP Erasmus/Erasmus+/ Erasmus Mundus.
  6. Pytania należy kierować do pani Doroty Wiącek, e-mail: dwiacek@adm.uw.edu.pl; tel. 22  55 24 068.
  7. Więcej informacji na: http://bwz.uw.edu.pl/erasmus-kraje-programu .